נקודה בזמן/ שירה לוונטר מופרדי 

ספר שיריה השני של שירה לוונטר מופרדי הוא מסע פיוטי, לחיים עצמם וליום יומי. עם נגיעות חושפניות ויפות ברגעים ישירים של אהבה, תשוקה, משפחה, בדידות, עצב ,שמחה ואושר. הספר שופך אור משמעותי על כל אותן נקודות בזמן בחיינו באופן שירי יפה ומיוחד.

לחץ כאן לרכישת הספר


חמניות/ חן שלו

ספר שיריה הראשון של חן שלו הוא ספר חושפני המבטא את התמודדותה המורכבת של המשוררת עם הפרעת האכילה שממנה סבלה במשך מספר שנים. בתור רקדנית , חן שלו משלב בשירתה ריתמוס דינמי מיוחד החושף חוזקות אישיות, מורכבות נפשית ויכולת להתעלות מעל ההרס העצמי והכאב הפנימי אל מחוזות יפים ומיוחדים ביותר של כתיבה שירית מופלאה המלווה באיוריה המיוחדים מאוד של ענבל עוז.

לחץ כאן לרכישת הספר

לא לבד/ יעקב אטקוביץ


ספר שיריו הרביעי של יעקב אטקוביץ מתכתב בשפה פיוטית, יפה ומתומצת על הוויות וחוויות החיים השונות עד לגיל הזקנה. כרונלוגיה יפפיה, צבעונית וויטלית של שפה עשירה ודימויים יפיפים השזורים בחוויותיו האישיות של המחבר לאורך שנות חייו המגוונים.

לחץ כאן לרכישת הספר

הנסיכה השחורה/ חיותה עזגד


הנסיכה השחורה הוא ספר שיריה הרביעי של חיותה עזגד. בספר ניכרת היטב הבשלות השירית של המשוררת, בד בבד עם חשיפה כאובה ומעניינת של סיטואציות והיבטים מורכבים בחייה. זהו ספר שירה אוטוביוגרפי, חושפני, הכתוב בשפה קולחת ונוגע היטב בקורא לכל אורך הספר

לחץ כאן לרכישת הספר

שלושים מחשבות אינטמיות/ דיויד רודריגז


ספר זה משקף את מחשבותיו והגיגיו של המחבר. הוא נכתב באופן ספונטני במקומות רבים. עם חשיפה אינטמית של מחשבות. מבוסס על אירועים אמיתיים חוויות מרתקות וגורם לקורא להזדהות עם המשורר ,ולשקף רגש עז ומחשבה עמוקה כאחד.

לחץ כאן לרכישת הספר

גל עד/ אליהו אברג'ל

גל עד הוא יצירה שירית מונמטלית שנכתבה על ידי המחנך והוגה הדיעות אליהו אברג'ל ז"ל. לאחר מלחמת יום כיפור. בשפה עשירת מבע ורגש שיש בה מצלול ייחודי של תוכן שירי ועומק אמוני, מביא אליהו אברג'ל לידי ביטוי את קוראיו למחוזות ייחודיים הנוגעים בהוויה קיומית ורוחנית גבוה המושפעת משירת ביאליק ואצ"ג , אך יוצרת כמאליה קול ייחודי מאוד, לשירה העברית בכללותה.

לחץ כאן לרכישת הספר

צ'פינה/ נגה אולמרט 

ספר השירה "צַ'פִּינָה" מאת נֹגה אוֹלמרט, הוא ספר ססגוני ונועז בכנותו, שנכתב מתוך תחושת דחיפות. המשוררת משקיפה על עולמה מתוך ההווה של חייה – אישה חושנית, אֵם לשתי בנות מתבגרות וחולה בטרשת נפוצה, מחלה כרונית המגבילה את תנועתה ומצמצמת אפשרויות שלפנים מיצתה בלהט.


הספר מהווה קולאז' של חיים שלמים, החל מארץ הלידה של המחברת – גואטמלה (צַ'פִּינָה הוא כינוי לאישה ילידת גואטמלה) והביקורים החוזרים בה כמטיילת צעירה ולאחר מכן כאֵם עם בתה הבכורה. המשך בתיעוד ההתמודדות עם המחלה והדיאלוג הרב-ממדי עִמה 

לחץ כאן לרכישת הספר

בין אור לאור/ מיכל פרי

ספר השירה "בין אור לאור" הוא  ספר שירה ייחודי, מטלטל ומרגש שעוסק גם  בשושלת נשית, דרך שיקוף ארבעה דורות של אימהות אם ובת אם ובת, המחוברות זו לזו בהווייתן הפנימית שעוברת בין אור לאור, ומכאן שמו של הספר.

השירים נותנים ביטוי  לקשרים המורכבים, הכאובים והטעונים במשפחה רֶחֶם שֶׁלֹּא רִחֵם / זָרַע אֶת נִשְׁמָתִי / מֵעוֹלָם לֹא הָלַכְתְּ / מֵעוֹלָם לֹא נִתַּקְתְּ / אֶת חֶבֶל טַבּוּרי / מִמְּקוֹר הָאוֹר."  ( חבל טבורי, עמ' 129 ).


חלקו השני הוא  שירים יפיפיים בהם מבטאת המשוררת דרך עולמה הפנימי המתבונן את הווית החיים הזמנית על כל גווניה.

לחץ כאן לרכישת הספר

אוספת לעצמי/ אירית כהן נר-גאון

ספר השירים של ד"ר אירית כהן נר גאון הוא חוויה מיוחדת. תרפוייטית ומזככת לכל קורא. הספר המיוחד משלב שירים קצרים עם קולאז'ים יפפיים. במיזוג אופיטמי. מעניין. דינמי המשלב ריתמוס כתיבה המזכיר השפעות של יהודה עמיחי וחליל ג'ובראן חליל. ומביא לקורא התבוננות מעודתת , מהנה ומעמיקה על החיים 

לחץ כאן לרכישת הספר

אני רצה לאחור/ ווביט וורקו מנגסטו 

ספר שירה ראשון מקורי ומיוחד של ד"ר ווביט וורקו מנגסטו ובו היא יוצאת למסע שירה, צבעוני, מרתק, מיוחד, עמוק ורב אנפין אל שורשיה האישיים ואל שורשי הזהות היהודית-אתיופית. 

זהו מסע שירה קצר, אבל משמעותי מאוד לשירה העברית השורשית לדורותיה.

לחץ כאן לרכישת הספר

עץ התות כבר לא שם/ חני מירון

ספרה הראשון של המשוררת חני מירון הוא מסע למרחבי החוויות האישיות והשורשיות היפה שמקורה במרוקו.הספר עובר בשיריו דרך תחנות מעניינות בחייה של המשוררת מאז היותה ילדה, דרך נערותה, בגרותה, זוגיות וחיי משפחה עד לחשיבות האמונה בחיי אדם ומשמעות החיים בכלל.

חיה בכל עונותיה/ עדן שפילמן

בספר ביכוריה של המשוררת עדן שפילמן 'חיה בכל עונותיה' מוצע לקורא הישראלי מקור ראשוני, ספר שירה שהוא גם יומן  פואטי מיוחד ונוגע ללב מאוד וגם תהליך תרפויטי של מתמודדת שהיא גם משוררת מוכשרת מאוד. בינות דפי הספר המשוררת נוגעת באופן מהימן, חשוף, כן ואותנטי בקשיים, בפחדים, בהישגים, ובמורכבויות החברתיות, הנפשיות והפיזיות של אישה נערה, בת ואמא אשר מתמודדת, מחלימה ושוב מתמודדת בעיות כמו הפרעות אכילה וזהות אישית . ספר מכונן ומעניין מאוד לשירה העברית.

לחץ כאן לרכישת הספר

פורשת כנף שניה/ פנינה(פפי) נדיבי

פורשת כנף שניה של המשוררת והציירת פנינה ( פפי ) נדיבי הוא שילוב קסום ומדהים של שירים וציורים פרי יצירתה וכתיבתה של האמנית שנפשה ונשמתה שזורות בנדיבות והיא מעניקה לנו חיוך עם רגעים נפלאים מאוד של עונג ושלווה. ציוריה ושירתה של פנינה (פפי) נדיבי, נוגעים בהוויה ויטאלית מאוד של החיים. הציורים חושניים השירים חושפניים. יש תחושה מרחפת ואיכותית של עונג צרוף הנובע ומתקיים הן מהשירים והן מהציורים.  זהו ספר שירה ייחודי, איכותי, מעניין וצבעוני מאוד בכל הווייתו.

לחץ כאן לרכישת הספר

עוגנת ברציף דמעה/ קארין ברזילי

ספר השירה הראשון של קארין ברזילי מאופיין במקוריות רבה, דמיון יצירתי המשרטט במילים אמת כאובה והומור מיוחד המבטאים באופן יפה ומיוחד את מראת הנפש שלה.

לחץ כאן לרכישת הספר

דוהר מעל השברים/ גאולה חמילבסקי-דהרי


ספר השירים "דוהר מעל השברים" עוסק בשלל נושאים, החל מהאהבה ועד אירועי אקטואליה שונים. המשוררת בוחנת את החיים מנקודת מבט טעונה רגשית ועד היבטים מלאי הומור וצבעוניים ומעניינים מאוד.

לחץ כאן לרכישת הספר

על החיים ועל האהבה/ יעקב אטקוביץ'


ספר שיריו החדש של המשורר והסופר יעקב אטקוביץ' הוא מסע שירה קומפקטי, קל, אבל מלא וטעון ברגשות רבים , בעיקר של תשוקה ואהבה לאישה ולנשים בכלל. אבל גם עם נגיעה פיוטית יפה , קצרה אך מלוטשת לחיים עצמם על פשטותם ומורכבותם כאחת.

שלא אשאר בלי אני/ ענב עין-גדי וסרמן


ספר שירה הראשון של ענב עין-גדי וסרמן, שבו ניתן להרגיש את נופים יפים מבעד לתכנים. המשוררת מטיבה לראות את הטוב מבעד לכל סיטואציה בכתיבה פשוטה להפליא, הנוגעת בקוראים עד מאוד.

דברים שהגדתי/ איילת קציר

ספר שיריה הראשון של המשוררת איילת קציר מקבץ שירים שונים שנכתבו לאורך שנה בהשראת לוח השנה העברי. הספר כולל שירים הנוגעים לפרשות השבוע. בשיריה מלאי העוצמה והמיוחדים איילת קציר היא פונה אל הקוראים והקוראות ומתארת את השגות חייה, בדרכה, אמונתה, אהבתה לקרובים לליבה. ספר שירה מרתק, מקורי, רב קולי עמוק ומיוחד מאוד.

לחץ כאן לרכישת הספר

פרח לסמוראית/ גבריאלה


ספר שיריה הרביעי של המשוררת והסופרת גבריאלה מצליחים באופן מיוחד ויפה לגעת בקורא בשפה עשירת מבע,  עוצמתית, רכה ומלטפת  ונוגעת במהויות החיים על כל מורכבותם.

ספר שירה איכותי ומיוחד במינו.

לחץ כאן לרכישת הספר

לא קול משמיים/ חיותה עזגד 

ספר שיריה השלישי של המשוררת והסופרת חיותה עזגד מתכתב בכאב ובעומק עם מות אחותה. זהו ספר עם עוצמה פיוטית מיוחדת ויפה המתאר בשפה שירית מיוחדת ויפה קשר עמוק, רב אנפין ומשמעות בין שתי אחיות 

לחץ כאן לרכישת הספר

המון שירים בסלון אסופת משוררים/ עריכה חגית בת אליעזר ניקולא יוזגוף אורבך

אסופת שירים של משוררים,משוררות, כותבות וכותבים שאיגדו יחד את יצירתם בימי הקורונה. קובץ מיוחד מקורי ויפפה. 

לחץ כאן לרכישת הספר

ברחש נשמתם/ פיליפ מרמשלטיין

פואמה כאובה. נוגעת בעמקי הנפש שכתב פיליפ מרמלשטיין לזכרם של בניו: רוני ז"ל ואיתמר ז"ל שמתו השנה בנסיבות טרגיות 

אפריקאית מברלין/ חיותה עזגד 

ספר השירה אפריקאית מברלין נכתב בכמה היבטים ביוגרפיים החושפים את קורותיה של המשוררת חיותה עזגד מילדותה ועד ימים אלו. ספר ובו חיפוש שורשים אמיתיים ומציאתם. נגיעה באהבות מוחמצות. חיפוש אחר יופי החיים והאופטימיות בהם. כל זה בשפה שופעת ,יפה וחושנית.

לחץ כאן לרכישת הספר

המגיד/ דורית שירה ג'אן

ספר שיריה השלישי מהווה נדבך חשוב מאוד בשירה העברית. הספר זכתה בפרס אח"י לשירה לשנת 2019 הספר כולל בתוכו שירים שעוסקים בשירת שורשים ענפה, התגלויות מיסטיות רבות אנפין, בעקבות ההתכתבות השירית  הענפה עם רחל המשוררת נכתב מאמר רחב יריעה של ההיסטוריון ד"ר אורי מילשטיין הקושר את שירתה לשירת רחל המשוררת והיותה ממשיכת דרכה.  שפתה השירית המיוחדת של דורית שירה ג'אן כפי שבא לידי ביטוי בספר חשוב זה מסמלת נקודת מפנה חשובה בשירה מעצם היותה כתובה עברית ונמסכת בתכניה עם מראות, ריחות, אמונות ומיסטיקה יהודית.המגיד מביא את קוראיו וקוראותיו לזיכוך עמוק וחשוב לשירה ולחיים בכלל.


 

מעגל סובב חיים/ שוש גולד 

ספרה הראשון של המשוררת שוש גולד הוא פסיפס רב קולי ורב גוני של שירים יפים ומיוחדים על החיים עצמם.החל מימי ילדות שבהם יש עירוב של שמחה, סקרנות, ועצב רב. עבור דרך אהבה גדולה לבן הזוג. אובדן מר שלו. שירי אהבה עזי ביטוי אליו ותיאור שירי צבעוני ומלא חיות על החיים המשפחתיים והזיקה לתקשורת שבין בני אדם בחיי היום יום. ספר מיוחד , מלא חיות ואופטימי במהותו.

ובעוד מועד / יניב שנהב 

ספרו הראשון של המשורר יניב שנהב מתכתב בעוצמה ובכאב עם המצב המודרני של החברה המערבית. הספר הכתוב בשפה ציורית וצבעונית מאוד המשלבת הברקות לשוניות ייחודיות עם מסר חד וישיר מאוד, מבטאים את מחאת הכותב באופן אירוני, הומריסטי אבל גם מעמיק ומעניין על סיטואציות בחיינו המודרנים, שעניינם רוחניות, געגועים, מין, אהבה ואמונה.

ציפור תכולת כנף/ דורית שירה ג'אן 

ספרה החדש של המשוררת דורית שירה ג'אן כולל בתוכו שירי אהבה, געגועים,  שאיפה אל מקומות מיוחדים חלקן אגדתיים, וערגה מובהקת לעבר הטרנסצנדטי. בספר זה באו לידי ביטויו יכולתיה התיאוריות, המשובחות של המשוררת באופן הקולע להוויה קיומית ושירית כאחת. שלה אל מול עצמה, אל מול העולם ואל מול הטבע והקיום.  ספר רב ערך וחשוב מאוד לשירה ולספרות העברית בכללותה..

בקצה האדמה שמים/ ראובן שבת

ספר שיריו הרביעי של המשורר והסופר ראובן שבת נוגע בהוויות קיומיות של אהבה, טבע, תשוקה, אמונה, עצב, בדידות ,געגועים ושמחה.  שפתו השירית של ראובן שבת בספר זה משלבת השפעות מכוננות מהתנ"ך, מיתוסים עתיקי יומין ושירה מודרנית. באמצעות שילוב ייחודי זה המשורר יצר שירים המפילים קסם גדול על קוראיהם, הן בתכנים והן בעושר הלשוני, הרב גוני והמיוחד המצוי בהם. 


לחץ כאן לרכישת הספר

בוסתן  האשליות/ משה שניצר 

ספר שיריו הראשון של משה שניצר כתוב בשפה ייחודית שהיא מהמיטב של השפה העברית לדורותיה. בספר ישנם שירים על אהבה. אובדן, שמחת חיים. פילוסופיה קיומית. התכתבות עם התנ"ך ומיתוסים עתיקי יומין

שפתו השירית של משה שניצר  מציבה בפני הקורא שילוב קסום של עושר לשוני בלתי נדלה ותוכן רב גוני מאוד.

ציפור שבורת כנף/ ליוי נטע אורן 

ספר שיריה השני של המשוררת ליוי נטע אורן, אחות בכירה, חושף בקסם רב ועם קול ייחודי מאוד שירים רבי עוצמה, יופי וכאב. על האובדן. הבדידות. האהבה. שמחת החיים. חיפוש האושר. שירי הספר, קצרים ברובם, יוצרים דיאלוג עמוק וישיר עם הקורא.

המשוררת בחשיפה אמיצה משתפת את רגשותיה ותחושתיה על חייה בשפה שירית מיוחדת, עמוקה הנוגעת בנבכי ליבו ונפשו על כל קורא.


כותבת בצבעים של אור/ מונה ברק

ספר שיריה הראשון של מונה ברק  הוא מזיגה פיוטית יפה ומופלאה של רחשי לב, חסדי הבריאה, וזרימת החיים מובעים ברגישות דקה ובראיה צלולה ומוארת.

בספר ישנם שירי אהבה, געגועים לאהוב שאבד,  שירי שורשים, ושירי טבע ועיר קסומים וחושניים. מונה ברק, אשת חינוך ומנהלת בית ספר בדימוס בחרה כאן בספרה ליצור דיאלוג פורה וחיוני מאוד עם קוראי הספר.

היא עושה זאת בשפה שירית עמוקה  מאוד ומיוחדת אבל בעיקר גם כזו המדברת אל לב הקוראים והקוראות באשר הם .


חשבון נפש/ עופר ישראלי

ספר שיריו השני של עופר ישראלי הוא מסע שירי אישי, חושפני כואב ומרתק שבו שזורים חיי המשורר, התמודודתו עם מחלת הפרקינסון שבה לקה, ותיאורי מקומות, אירועים ונופים הטבועים בהוויתה של ארץ ישראל.

המחבר,  מורה, מחנך וחקלאי שזה הוא ספרו השני, הוא בן למשפחה מבוני ארץ ישראל. בשיריו מפעמת אהבה גדולה לארץ, לאדמה,  לאישה אהובה, למשפחה, ולבני אדם בכלל.

 בשפה ישירה, בלתי אמצעית, ויפה.

יחפה/ גבריאלה

ספר שני למחברת.  הספר שוזר בתוכו סיפורים קצרצרים ופיוטיים ושירים. יצירות קטנות אבל רבות עומק המשקפות אותנטיות. התבוננות חכמה ומפוכחת על החיים עם קורטוב גדול של רגש. שירים הנוגעים בהוויות החיים: בצבעם, שמחתם, כאבם, מצוקתם והחיפוש אחר מה שכולם רוצים- אהבה ואושר.

שח-לב/ נאורי משה נאור

ספר שירה ראשון לנאורי משה נאור, סופר וחוקר פרטי, שהוציא לאור כבר שני רומנים ארוטיים שזכו להצלחה גדולה וקובץ סיפורי מתח וחקירות בשם "מט לחטאים". שיריו של נאורי משה נאור מאופיינים בחדות אבחנה מהיבטים כואבים ומרתקים של התמודדות עם מחלה, אהבה, תשוקה, שמחה,עצב ובדידות. כל זה בפסיפס רב גוני שמובע  היטב ויפה בשירים עצמם.

מכוות אש/ יפעת אמוץ לוי

ספר שירה ראשון למשוררת יפעת אמוץ לוי.  ספר שהוא עם קול  ייחודי ורענן בשירה העברית בדגשיו הצורניים ובתכניו הפיוטיים. שיריה של יפעת אמוץ לוי פורסמו בכתבי העת "עיתון 77", "עמדה" "בכיוון הרוח". היא משלבת בשיריה הקצרים תובנות מיסטיות קיומיות וחושניות.  אלו נוגעות בהוויות של אהבה. תשוקה. שמחה. כאב. עצב. אובדן ותקוה. הספר יצא לאור במהדורה דו לשונית.

עד מאה ועשרים שירים/ דורית ג'אן

המשוררת דורית ג'אן בספר שירים ראשון. דורית ג'אן, משוררת שקיבלה את פרסומה הראשוני באמצעות רשתות חברתיות ורשת הפייסבוק בפרט. שיריה זכו לתהודה ועניין גדול בקרב קוראים וקוראי שירה רבים. בספר, שנערך על ידי הסופר, המשורר, והמתרגם ראובן וימר ( "אבי הפרסום הישראלי"), ישנם שירים הנוגעים בהווייות חיים של שמחה, כאב, בדידות, אהבה, יופי וזוגיות. הספר מהווה מרקם ייחודי ואיכותי ביותר המאגד בתוכו שירים עם נופך קיומי וצבעוניות רבה ומלאת חיים (שכונת התקוה ועוד) ובצידם של אלו גם התמודדיות מורכבות עם מצבי חיים שונים. פרק מיוחד בספר נקרא "מהדהדת את רחל, ובו ישנה התכתבות שירית, מגוונת, מעמיקה ומעניינת בין המשוררת דורית ג'אן לבין המשוררת רחל, שאותה היא מעריצה ומשמשת בעבורה מודל יצירתי חשוב ביותר.

נופי אדם / ראובן שבת 

נופי אדם הוא ספר שירים שלישי למחבר. קדמו לו " מעבר למקום" הוצאת דמיר 1984. " האושר הסתור והבכי" 1995.

ספר השירים "נופי אדם" כולל בתוכו שירים מגוונים, שעניינם-אהבה, תשוקה, בדידות, חברות, מוות, מלחמה ואמונה.

שפתו השירית המיוחדת של המחבר מביאה עימה גילויים  יפים, חושפנים, מהחיים וחייו האישיים בפרט.

צריך אדם/ יעקב שבת 

המחבר, מורה למתמטיקה ומחנך , חושף בספר מיוחד זה את הקשר העז שלו לאמונה הבלתי אמצעית לאל, תוך זיקה הדוקה למשמעות האמונה בו ולחינוך של בני הדורות הצערים בכלל. בעידן של ניכור וציניות, הספר הכתוב ברגישות ובדקות גדולה מביא לידי ביטוי עמוק את המושג שירה דתית בהקשריה הקיומיים והחינוכיים בפרט. 

logo בניית אתרים